Mūsų pranešimai

PRANCŪZIŠKAS TARPUŠVENTIS "LĖLĖJE"

2015/12/13

Vilniaus teatras „Lėlė“ naujametinę dovaną šiemet siūlo rinktis prancūzišką – tik ne prancūzišką šampaną, o teatro kolektyvo iš Prancūzijos „23H50“ spektaklius. Gruodžio mėn. 28, 29, 30 dienomis „Lėlės“ Didžiojoje salėje jie parodys tris spektaklius jaunimui ir suaugusiems: „Didelis karkasas“ (rež. Marion Belot), „Neišvengiami žvėrys“ (rež. Jūratė Trimakaitė) ir „Pliušiniai Ipolito meškiukai“ (rež. Lucas Prieux). Negana to, jaunieji kūrėjai būsimiems ir esamiems lietuvių teatro profesionalams praves trejas kūrybines dirbtuves.

„23H50“ – tai teatro kolektyvas, į kurį susibūrė jauni, skirtingų tautybių lėlininkai, baigę prestižinę Šarlevilio-Mezjero nacionalinę lėlių teatro meno mokyklą Prancūzijoje. Lėlininkų Meka bei kalve vadinama aukštoji mokykla jau bene tris dešimtmečius sutraukia talentingiausius kūrėjus iš viso pasaulio; čia kviečiami dėstyti garsiausi lėlių teatro meistrai, kurie keletą savaičių veda intensyvius užsiėmimus, o tada užleidžia vietą kitiems, todėl besimokantieji čia turi galimybę gauti daug skirtingų žinių, įgyti patirties. Studijų metu čia ir susitiko prancūzai Marion Belot ir Lucas Prieux, rusė Vera Rozanova, brazilė Thaïs Trulio ir lietuvė Jūratė Trimakaitė, beje, kol kas vienintelė tautietė, baigusi šią mokyklą. Baigę mokslus jie neišsibarstė kas sau, o susibūrė į kolektyvą kiek paslaptingu pavadinimu, tiesiogiai nurodančiu į paros laiką, kai trejiems metams jų namais tapusioje mokykloje nuskambėdavo paskutinis skambutis, raginantis palikti mokyklos patalpas ir keliauti pailsėti.

Pas lietuvių publiką atkeliaujantys spektakliai jau buvo gerai įvertinti tiek teatro žinovų, tiek eilinių (tačiau pripažinkime – tikrai išrankių) žiūrovų: jie dalyvavo Tarptautinėje Paryžiaus teatro bienalėje, o lietuvaitės darbas „Neišvengiami žvėrys“ buvo pakviestas į vieną garsiausių lėlių teatro festivalių Šarlevilyje. Skeptiškai nusiteikusieji lėlių teatro suaugusiems atžvilgiu turėtų šiukštu nepraleisti šios gan retos progos Lietuvoje išvysti gastroliuojančius lėlininkus iš užsienio, kur toks teatras jau seniai laikomas ne vien vaikiška pramoga.

Spektakliuose užkabinamos temos neleidžia suabejoti, kokiai auditorijai jie skirti: nuo šiuolaikinius mitus, medijų įtaką bei smurtą mene ir realiame gyvenime gvildenančio spektaklio „Pliušiniai Ipolito meškiukai“ iki alegorinio pasakojimo apie mirtį sceniniame triptike „Neišvengiami žvėrys“ ar kone detektyvinės istorijos su psichozės prieskoniu spektaklyje „Didelis karkasas“.  Eksperimentuoti ir pasakoti jiems rūpimas istorijas jaunieji „23H50“ nariai nebijo, o lietuvišką publiką kviečia įsitikinti, jog teatras suaugusiems gali būti ir kitoks. 

 

Gruodžio 28 d. 18.30 val.

Didelis karkasas

Pagal Manu Larcenet komiksų seriją „Blast“

 

Režisierė: Marion Belot

Trukmė: 40 min.

Spektaklis rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais

Spektaklio metu vyksta tardymas, kurio metu pagridinis veikėjas Polza apklausiamas apie nusikaltimą. Klausimų ir atsakymų virtinė gena pasakojimą į priekį ir sudėlioja netikėtą įvykių kaleidoskopą.

http://teatraslele.lt/lt/spektakliai/sveciai_ir_kiti_renginiai/didelis_karkasas_grasse_carcasse

 

Gruodžio 29 d. 18.30 val.

Neišvengiami žvėrys

Pagal Valdonės Budreckaitės kūrybą

 

Režisierė: Jūratė Trimakaitė

Trukmė: 40 min.

Spektaklis be žodžių

Įsivaizduokite: trumpam išeinate iš kambario, o grįžęs fotelyje randate lapą. Lapė prabyla žmogaus balsu. Kaip reaguotumėt? Trijose sceninėse novelėse, kurias jungia bendra mirties tema, pasirodo lapė, šeškas ir baltasis lokys.

http://teatraslele.lt/lt/spektakliai/sveciai_ir_kiti_renginiai/neisvengiami_zverys_les_animaux_ineluctables

 

Gruodžio 30 d. 18.30 val.

Pliušiniai Ipolito meškiukai

Pagal Sarah Kane pjese „Fedros meilė“

 

Scenarijaus autorius, režisierius, dailininkas, video projekcijų autorius: Lucas Prieux

Trukmė: 40 min.

Spektaklis rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais

Vieną audringą naktį spektaklio herojės leidžiasi į pavojingą žaidimą, atskleisiantį jų slapčiausius troškimus ir aistras. Spektaklyje kalbama apie šiuolaikinius mitus, medijų įtaką, smurto mene ir gyvenime skirtumus.

http://teatraslele.lt/lt/spektakliai/sveciai_ir_kiti_renginiai/didelis_karkasas

 

Vilniaus teatro "Lėlė" inf.